top of page
  • Infopesa OÜ

Kuidas ja kus teha oma ettevõtte esimene koduleht

Updated: Feb 25

Kuigi tänapäeval tundub, et suure liiklusvooga sotsiaalmeediakontod on palju paremaks turundusallikaks kui justkui iganenud koduleht, siis tuleb arvestada, et sotsiaalmeediaplatvormid (Facebook, Instagram, LinkedInTikTok) kuuluvad kellelegi teisele. Võidakse päevapealt otsustada tegutsemise lõpetada ning sellega kaoksid kõik Sinu kontaktid ja info Sinu ettevõtte olemaosolu kohta. 


Lisaks on meil siiski ka jätkuvalt ikka veel sotsiaalmeediast erinevatel põhjustel eemale hoidvaid inimesi nii et kodulehe omamine ning seeläbi ka Google otsingus välja tulemine on jätkuvalt oluline viis olla internetis leitav.


Selles postituses anname soovitusi esimese lihtsama kodulehe tegemiseks. 


Inimene arvuti taga tegemas oma esimest kodulehte

Kõige peamisena võiks olla Sinu koduleht justkui Sinu visiitkaardiks. Kodulehel võiksid olla minimaalselt esindatud järgnev info:


  • Kes Sina või Sinu ettevõte on - tutvusta end ja oma ettevõtet. Nimi ja nägu ja näiteks lugu ettevõtte loomise ajaloost loob usaldust.

  • Mida Sa tead, millist probleemi oskad lahendada, sinu kogemused ja tehtud tööd.

  • Mis kasu lugeja Su tootest või teenusest saab - reaalne statistika kasuteguritest või rahuolevate klientide positiivne tagasiside on kindlasti suureks abiks. 

  • Kellele Su toode või teenus mõeldud on - kui inimene tunneb end Sinu sihtgrupi (vajaduste) kirjelduses ära, siis saab temast palju suurem tõenäosusega ka Sinu klient. 

  • Mida kodulehe külastaja järgmiseks tegema peaks (kutsu ta tegudele: ühendust võtma, lisainfot küsima või ostu tegema).


Kõige lihtsamaid üheleheküljelisi kodulehti/maandumislehti saab luua päris paljudel erinevatel platvormidel, ilma endale eraldi domeeni soetamata. Näiteks Wix, Weebly, Canva, Google Sites jne. Nende variantide puhul ei oma sa eraldi oma firma nimelist veebidomeeni, vaid sinu lehe aadressis sisaldub ka nende domeeni nimi. Näiteks infopesa.wix.com või infopesa.weebly.com. Päris alustajana on see igati okei variant ja need on lehed, mida saab ise lihtsalt ja ilma kuludeta valmis nokitseda. 


Kui aga ettevõtmine on käima läinud ja juba tekib käivet ja tulu, siis on väga soovitav endale siiski soetada oma ettevõtte või brändi nimeline domeen, see jätab ettevõttest professionaalsema ja usaldusväärsema mulje. Domeen on justkui omanimelise aadressiga kinnistu ostmine majaehituseks (www.infopesa.ee). Seda saad osta endale aastamaksu makstes erinevatel veebimajutusfirmadelt. Eestis on peamisteks veebimajutus.ee ja zone.ee.


Domeen on siis see koht, kuhu sa saad edaspidi paigaldada oma aadressi nimelise postkasti ehk siis domeeni nimelised meiliaadressid (nt kõik @infopesa.ee lõpuga meiliaadressid). Samuti saad sinna ehitada oma ettevõttele kodu ehk siis paigaldada kodulehe. Meiliaadresside ja kodulehe jaoks on vaja veebimajutusfirmadelt tellida vastavate teenustega pakett, mida saad siis maksta kas korraga aastamaksuna, kvartaalselt või igakuiselt. 


Veebimajutusfirmad pakuvad üldjuhul võimalust kasutada kodulehe tegemiseks kas ülilihtsaid tee-ise-veeb lahendusi, kus olemasolevatele lehemallidele saad ise oma kodulehe kujundada ja avalikustada või siis on võimalik ka tasuta wordpress koduleht paigaldada. 


Võimalik on ka oma leht mõnes teises kodulehe tegemise programmis valmis meisterdada (näiteks www.wix.com on üsna mugav ja käepärane, kui valdad inglise keelt) ja siis oma teenusepakkuja domeeniga valmis leht siduda. See kõik on aga juba veidi tehnilisem ning nõuab tõenäoliselt veidike  IT-spetsialisti nõuandeid ja abistamist. 


Kodulehtede tegemist on võimalik ise õppida erinevate videojuhendite abil youtube's, läbida mõni konkreetne koolitus või kui eelarve lubab, siis lasta koduleht ka kellelgi oskajal valmis ära teha. Sinu esimene koduleht ei pea olema kohe ideaalne, ära muretse! Oluline on, et Sul oleks seal piisavalt olulist infot, mida oma potentsiaalselt klienti lugema suunata. Küll seejärel saab kodulehte järgemööda paremaks teha ning ka sisu selliseks kujundada, et koduleht otsingumootorites kergesti esile tuleks (SEO - search engine optimization).


Üks väga hea pakkumine kodulehega ülisoodsalt ja riskivabalt alustamiseks on Veebimajutuse superpakkumine: 

EE domeeni ja 3 kuud veebimajutust ainult 1€ eest. Säästad täishinnaga võrreldes 30-40€.

Kasuta pakkumist: veebimajutus.ee/1euro 


Nb! Meie sellelt pakkumiselt mingit tulu ei saa! Lihtsalt on tõsiselt hea võimalus mida me oma klientide puhul kasutanud oleme. 


Kui vajad nõu ja abi, et seal pakkumises omale domeen ära registreerida ja kodulehega algust teha, siis anna märku ja oleme nõu ja jõuga abiks :) Täpsemalt meie teenustest saad lugeda siit!

11 views0 comments

Bình luận


bottom of page