top of page
 • Infopesa OÜ

Tasuta koolitused

Updated: Feb 25

Koolitusmaastik on tänapäeval tänu veebiülese õppe lisavõimalustele väga lai ja kirju ning soovi korral on võimalik tasulisi koolitusi leida ükskõik millisel teemal. Üllatav on aga ilmselt paljudele asjaolu, et ka täiesti tasuta on võimalik end Eestis väga paljudes valdkondades päris hästi harida.


Selles postituses oleme välja toonud kõiksugu erinevad tasuta võimalused erinevate valdkondade teemade õppimiseks nii riiklike kui erakoolitajate kaudu.


Tasuta koolitused on saadaval erinevate võimaluste kaudu.

Soovitus number 1 - oskuskoolitused:  Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi lehel pakutavad tasuta koolitused. Seal on lai valik üle Eesti toimuvaid pikemaid ja lühemaid tasuta kursuseid, mida rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“ meetme kaudu On kursuseid keeleõppeks, arvuti ja erinevate töötlusprogrammide õppimiseks, samuti täiesti praktiliste oskuste valdkondi nagu pottsepp, kokandus, metallitöö, õmblemine jne. Koolitusi viivad läbi üldiselt riiklikud kutsehariduskeskused, kellel on olemas nii oskused kui kogemus neis valdkondades. 


Soovitus number 2 - töökeskkonna- ja ohutusalased tasuta koolitused: Tööinspektsioon korraldab väga sageli erinevatel nende haldusalasse kuuluvatel teemadel veebiseminare ja infopäevi. Näiteks tööohutus ehitusel, tööõnnetuse registreerimine, tööõnnetuste uurimine, töövaidluskomisjoni avalduse esitamine, renditöö, kaugtöö jne. Tihtipeale on ka varasemad seminarid sealsamas lehel allpool järelvaadatavad nii et tasuta olulist tarkust otse järelvalveinstitutsioonist on võimalik väga hõlpsalt omandada.


Paar korda aastas viivad nad läbi täiesti ka tasuta kahepäevase töökeskkonnaspetsialistide väljaõppekoolituse, mis erakoolitusfirmades maksab paarsada eurot. Ootuspäraselt on sinna tasuta koolitusele küll üsna suur tung nii et registreerumise avanedes tasub kohe jaol olla, aga on ääretult tänuväärne, et sellistel olulistel teemadel riik ise ka koolitust jagab. 


Soovitus number 3 - digiturunduse valdkonna tasuta koolitused: Õpi koos Google'iga. Üldiselt on neil õppesessioonid kevadel ja sügisel ning need koosnevad  1,5h veebiloengutest, kus on võimalik selle valdkonna kogemustega spetsialistilt ka küsimusi küsida. Nende koolitusprogrammi eesmärk on anda osalejatele digiturunduse põhioskused ja uusimad tööriistad igast valdkonnast – kaetakse teemad digiandmetest ja tegevuste planeerimisest kuni reklaamide tegemise ja müügisõnumite kirjutamiseni.


2023 kevadel ja sügisel toimuvad/on toimunud seminarid väga laialdaselt kasulikel teemadel: 

 • Ole kliendile nähtav ja leitav Google Business Profile'iga

 • Digiturunduse strateegia elemendid ja koostamine

 • Tõhus meiliturundus ettevõtetele

 • Analüütika: seadistame Google Analytics 4 olulisimad raportid

 • 6 sammu, mis muudavad veebipoe külastaja kliendiks

 • Ettevõtte esiletõstmine SEO'ga

 • Tõhus sotsiaalmeedia reklaam ettevõttele

 • Kasvata oma äri: võida uusi kliente Google Adsiga.

 • Pane YouTube'i reklaamid enda kasuks tööle

 • Copywriting: tugevad müügitekstid reklaamides

 • Videoturundus digikanalites: mida pead teadma enne video tootmist, et valmiv video päriselt töötaks

 • Kuidas luua ise sotsiaalmeedia videosisu, mis töötab


Soovitus number 4 - meiliturunduse tasuta koolitused: Smaily kasutuskoolitused. Smaily on Eesti oma meiliturundusplatvorm, mis on sihilikult lihtne, et saaksid intuitiivselt luua meiliturunduse kampaaniaid, hallata kontakte ja luua nii automaatikaid kui maandumislehti. Lisaks lihtsatele funktsioonidele on Smailys võimalik lahendada ka päris keerukaid süsteeme, alates kirjapõhjade personaliseerimisest lõpetades liidestuste kaudu kirjade saatmisega. Selleks et Smaily võimalustega paremini tuttavaks saada, on nad üles seadnud sarja veebiseminare, mille raames näidatakse ette erinevaid võimalusi nii lihtsatest kui keerukamatest Smaily funktsioonidest. 


Soovitus number 5 - erinevate spetsailistide tasuta seminarid ja koolituspäevad:  Väga soovitame hakata erinevate valdkondade spetsialiste sotsiaalmeedias jälgima. Lisaks sellele, et nad niisama jooksvalt jagavad väikeste ampsudena tarkuseteri, siis sageli korraldavad nad temaatilisi tasuta seminare, mis annavad väga palju kasulikku infot. Samuti saad sedasi selle spetsialisti või koolitaja ja tema teadmistega paremini tuttavaks ning sedasi on lihtsam otsustada, kas ka tema mõnel põhjalikumal tasulisel koolitusel osaleda.


Mõned soovitused, keda jälgima hakata:

 • Veebimajutus.ee -  nad korraldavad kord kuus erineval ettevõtlusega seotud teemal tasuta seminare. On käsitletud nii kodulehe loomist, SEO, AI kasutamist, sotsiaalmeedia turundust jne. Nende seminarid on kenasti ka järelevaadatavad nende Youtube kanalil.

 • Kristi Saare instagrammis - vastab pea igapäevaselt Instragrammi stoorides inimeste küsimustele raha, ettevõtluse, investeerimise jms teemadel. 

 • Turunduslabor - teevad ka sageli tasuta seminare väga vajalikel turundusteemadel, külalisteks on oma ala spetsialistid. Samuti korraldavad kord aastas 12h turundussemninari maratoni, mis vähemalt 2023 sügisel oli küll ülimalt mitmekülgne ja huvitav.

 • Sven Nuum - ta korraldab nii mikroettevõtluse koolitust kui ka Nullist Turunduskooli sotsiaalmeedia spetsialisti meistriklassi koolitust. Päris tihti osaleb ta ka erinevatel seminaridel ning oskab vägagi inspireerivalt ettevõtlusega alustamise teemadel rääkida.

 • Kaido Pajumaa, Motivaator.ee - juhtimise ja meeskonnakoolitaja. Tema tasuta seminaridki on väga sisutihedad ning annavad väga palju kasulikku infot, kuidas olla parem juht, kuidas hoida ja väärtustada oma töötajaid ning panna oma meeskonda tulemuslikumalt tööle.

 • Alar Ojastu - ka juhtimis- ja meeskonnakoolitaja. Jagab sageli oma audioartikleid ning muud kasulikku sisu. 

 • Maakondlikud Arenduskeskused -  jagavad ettevõtlusürituste ja toetusprogrammide infot.

 • Digioskused.ee - jagavad "Õpi koos Google'iga" tasuta koolitusseminaride toimumisinfot.

 • Hakka Ettevõtjaks,  Sirle Truuts - teevad ettevõtlusteemalist podcasti.


See nimekiri on vaid väike murdosa. Tegelikkuses tekib häid sisuloojaid ja julgeid sotsiaalmeedias ja üle veebi tarkuste jagajaid aina juurde. Samuti tasub liituda erinevate spetsialistide kodulehtedel uudiskirjadega, mille kaudu samuti sageli kasulikku infot edastatakse. Muidugi reklaamitakse ka oma tasulisi teenuseid ja pakkumisi, kuid tihtipeale tänutäheks meililistis olemise eest saadetakse ka tasuta asjalikku sisu :)


Kui sul endal hetkel koolitusteks aega pole, siis oma konkreetsete küsimuste ja teemadega võid aga julgelt meie poole pöörduda. Õpetame, juhendame ja vajadusel teeme mõned asjad Sinu eest ära ka.

Meie teenustest saab täpsemalt lugeda siin!

59 views0 comments

Comments


bottom of page