top of page
 • Infopesa OÜ

Tööinspektsiooni tasuta infotunnid ja töökeskkonnaspetsialisti koolitus

Updated: Feb 25

Tööinspektsioon teeb viimastel aastatel väga head teavitustööd töökeskkonna ja tööohutusteemadel läbi tasuta infotundide ja koolituste.


Loodetavasti on juba ammu kadunud ära suhtumine, et Tööinspektsioon on mingi kuri hunt, kes käib ringi ja häid lambaid kurjustades maha murrab. Tegelikult on Tööinspektsiooni eesmärk tagada turvaline ja sobiv töökeskkond kõigile töötajale, tagada sellega nende hea vaimse kui füüsilise tervise püsimine. Ja selleks ongi nad ette võtnud laiema teavitustöö läbi erinevate veebiseminaride ja koolituste. 


Kaks korda aastas, kevadel ja sügisel, korraldavad nad näiteks tasuta kahepäevast Töökeskkonnaspetsialisti klassikoolitust (koolitusfirmade töökeskkonnaspetsialisti koolitus maksab ca 200€ ). Kas teadsid, et igas ettevõttes sõltumata selle suurusest peab olema töökeskkonnaspetsialist? 


Suurettevõttes töötab sageli üks või mitu põhikohaga töökeskkonnaspetsialisti, väikeettevõttes piisab, kui töökeskkonnaspetsialisti ülesanded on määratud ühele töötajatest teiste tööülesannete kõrval. Töökeskkonnaspetsialisti rolli võib täita ka tööandja ise või kasutada ettevõttevälist teenuseosutajat. Kes töökeskkonnaspetsialisti ülesandeid täidab või kui palju töökeskkonnaspetsialiste ettevõte vajab, otsustab tööandja ise – spetsialistide arv peab olema piisav ohutu töökeskkonna korraldamiseks, arvestades ettevõtte suurust ning sealse töökeskkonna ohtlikkust.


Täpsemalt töökeskkonnaspetsialisti teema kohta saab lugeda SIIT


Muul ajal aga korraldab Tööinspektsioon jooksvalt nii veebis kui ka kohapeal erinevate teemade seminare ja infotunde. Järgmisel nädalal on neil näiteks toimumas infohommik teemal “Muudatused töölepingu seaduses”. Igati vajalik teema, millega ka väikeettevõtjad end kursis hoidma peaks. Ja kas pole tore, kui keegi keerulised seadusepunktid lahti seletab ning ka võimalus täpsustavate küsimuste esitamiseks on kohe olemas.

Ürituse täpsema info ja registreerimislingi leiad SIIT!


Tööinspektsiooni kodulehel on üleval nende pakutavate infotundide ja töökeskkonaspetsialisti koolituse toimumise ajakava ja registreerimine


Samale lehele lisandub uuel aastal jooksvalt järgmiste ürituste ajakava ning on üleval järelvaatamiseks ka videosalvestused pea kõigist sel aastal toimunud tööelu teemalistest seminaridest:


 • renditöö

 • kaugtöö

 • töökiusamine

 • nähtamatu oht tööl - kutsevähist Eestis

 • alaealiste töötamisest

 • töövaidluskomisjoni avalduse esitamine

 • töökeskkonna käsiraamatu tutvustus

 • tööõnnetuste uurimine

 • tööõnnetuste registreerimine iseteeninduskeskkonnas

 • ehitusvaldkonna ohutusteemad


Tööinspektsioon jagab jooksvalt ka oma Facebooki lehel erinevaid teemakohaseid artikleid ja vastuseid inimeste küsimustele nii et ka sealtkaudu jookseb tegelikult väga palju kasulikku infot väikeste ampsudena sotsiaalmeedia sinu uudisvoogu. Nii et tasub nende lehte jälgida. 


Kui aga vajad kedagi, kellega erinevatel tööelu teemadel arutleda ja nõu saada, siis võid meiega julgelt ühendust võtta. Mina, Airika, olen läbinud nii töökeskkonnaspetsialisti 24 akadeemilise tunni pikkuse koolituse kui ka suure hulga erinevaid tööelu puudutavaid lühiseminare ja minikoolitusi. Samuti on olemas reaalsed kokkupuuted eelnevatel ametikohtades Tööinspektsiooni visiitide, nõuete ja ettekirjutustega. Oskan juhendada tööõnnetuse raporti esitamist ning ka Tööinspektsiooni iseteeninduses riskianalüüsi täitmist. Oskan abistada ka ametijuhendite ja ohutusjuhendite koostamisel või sobiva komplekse tööohutusteenuse pakkuja leidmisel. 


Infopesa - Sinu ettevõtlusmentor, ärinõustaja ja virtuaalne assistent

12 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page